ESG Leadership 2023

Konference ESG Leadership 2023

Alessandro Pasquale

majitel a výkonný prezident, Mattoni 1873; prezident Natural Mineral Waters Europe (NMWE)
Alessandro Pasquale převzal vedení společnosti Mattoni 1873 v roce 2007. Pod jeho vedením se společnost stala jedničkou ve středoevropském regionu. Mattoni 1873 provozuje 11 továren v 8 zemích střední a jižní Evropy, které stáčejí místní pramenité a přírodní minerální vody a vyrábějí světové nápojové značky. Dlouhodobou vášní pana Pasqualeho je udržitelnost celého evropského nápojového průmyslu. Jako nově zvolený prezident NMWE (Natural Mineral Waters Europe) prosazuje principy oběhového hospodářství jak na úrovni jednotlivých zemí, tak v rámci EU.

Maxfield Weiss

výkonný ředitel, CDP Europe
Maxfield Weiss řídí všechny aktivity CDP v Evropě jako výkonný ředitel a podporuje zveřejňování informací o životním prostředí, získávání informací a přijímání opatření mezi společnostmi, finančními institucemi a místními vládami. Před touto funkcí působil jako ředitel pro zapojení podniků v CDP Europe. Mimo CDP Maxfield dohlížel na program environmentální odpovědnosti dodavatelského řetězce ve společnosti Hewlett Packard Enterprise, kde vytvořil první program řízení dodavatelského řetězce na světě založený na vědeckých poznatcích o klimatu, což vedlo k jeho zařazení na seznam elitních environmentálních manažerů Environmental Leader 75 za rok 2018.

Katarína Navrátilová

generální ředitelka Tesco Stores Česká republika
Katarína pracuje pro Tesco od roku 2000, kdy se stala koordinátorkou nákupu. Poté, co prošla různými pozicemi, převzala roli obchodní ředitelky Tesco - Kipa v Turecku a stala se členkou představenstva. Po návratu domů se stala HR ředitelkou pro střední Evropu a členkou týmu Exec. Jako produktová ředitelka pro střední Evropu sehrála klíčovou roli při budování partnerství s dodavateli, což umožnilo Tescu dodávat zákazníkům zdravé, cenově dostupné a udržitelné produkty. V současnosti zastává pozici generální ředitelky pro Českou republiku.

Erika Vorlová

Chief Services Officer, GasNet
Udržitelnost, moderní a zelená energetika, vzdělávání, diverzita a inkluze – témata klíčová nejen pro Eriku, ale pro celý GasNet. Největší tuzemský distributor plynu jde cestou ESG a obnovitelných plynů jako je biometan a vodík. Jako členka vedení Management Boardu a Chief Services Officer určuje směřování GasNetu v oblasti ESG, lidských zdrojů, komunikace, nákupu, facility & car fleetu. Budování firemní kultury založené na hodnotách GasNetu - bezpečnosti, spolehlivosti a respektu - je při tom pro Eriku naprosto zásadní. Erika působila též jako odborná konzultantka, manažerka a personální ředitelka ve společnostech innogy (dříve RWE), EuroTel, Hewlett Packard, Sanofi, či BAXTER.

Marek Lang

člen správní rady JRD; místopředseda představenstva Svazu moderní energetiky
Marek Lang má ve skupině JRD Group na starosti divize Energo a Plazma. V portfoliu Energo je druhý největší větrný park v ČR a fotovoltaické elektrárny v ČR a v Maďarsku. Divize Plazma nabízí inovativní způsob zpracování odpadu na bázi plazmového zplyňování a vitrifikace. Kromě toho je Marek Lang místopředsedou představenstva Svazu moderní energetiky. Je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, oboru Kybernetika a řídící technika.

Martin Hausenblas

člen dozorčí rady Malfini; spoluzakladatel Liftago
Martin Hausenblas je ústecký patriot, podnikatel, filantrop, bývalý komunální politik, vizionář a inovátor. V r. 2000 založil firmu ADLER Czech, dnes Malfini, výrobce a vývozce reklamního textilu, která se od r. 2010 orientuje na udržitelnost celého procesu vč. minimalizace odpadů. Je zakladatelem společnosti Liftago, která má za cíl pomoci rozvoji autonomních vozidel a snížení emisí z dopravy ve městech. Vizí Martina je ČR jako dopravní, energetická a datová křižovatka Evropy - proto také spoluzaložil institut Puls a podporuje výstavbu vysokorychlostních tratí.

Štěpán Kopřiva

CTO, spoluzakladatel, Blindspot Solutions
Štěpán je vzděláním inženýr a srdcem podnikatel. Má dlouhodobé zkušenosti s řešením obchodních problémů nasazováním řešení postavených na umělé inteligenci (např. průmyslové aplikace a produkty). V r. 2014 spoluzaložil oceňovanou softwarovou společnost Blindspot Solutions s celosvětovou působností se sídlem v Praze. Společnost vyvíjí a dodává komplexní řešení založená na strojovém učení, umělé inteligenci a principech optimalizace. V posledních čtyřech letech se Blindspot zařadil mezi nejrychleji rostoucí společnosti v žebříčku Deloitte Technology Fast 50 a získal ocenění Microsoft Digital Transformation Award 2021.

Ladislav Miko

poradce MŽP, poradce prezidenta Petra Pavla pro oblast udržitelnosti
Ladislav Miko je půdní biolog, ekolog a environmentalista. Je autorem mnoha vědeckých prací a dokumentárních filmů. Působí jako učitel ekologie, environmentálních věd a ekologie obnovy na UK v Praze a Univerzitě v Antverpách. Byl náměstkem ministra životního prostředí a ministrem životního prostředí (2009). Byl také ředitelem pro biologickou rozmanitost DG ENV Evropské komise a generálním ředitelem DG SANTE. Od roku 2022 je poradcem ministra životního prostředí a zvláštním zmocněncem české vlády pro biodiverzitu a ekosystémové služby. Je poradcem pro oblast udržitelnosti prezidenta Petra Pavla.

Jan Růžička

ředitel pro vnější vztahy ve skupině PPF
Jan Růžička je šéfem vnějších vztahů skupiny PPF. Je zodpovědný za GR, PR, regulaci, myšlenkové vedení a ESG. Více než 4 roky žil a pracoval pro Home Credit Group v Hongkongu, odkud řídil týmy v USA, Asii a Evropě, odpovědné za Corporate Affairs, Regulatory, PR, CSR a ESG. Před příchodem do Asie deset let pracoval pro českou vládu na ministerstvech kultury a zdravotnictví a patřil k výrazným postavám zdravotnické reformy. Přednáší pro bono na univerzitě fintech, inovace a behaviorální ekonomii.

Monika Kissová

CSR specialista, Tchibo
Během své dlouholeté kariéry v nadnárodních i konzultantských společnostech si Monika vybudovala široké know-how zejména v oblasti marketingu a obchodu. Posledních 5 let se věnuje tématům dobrovolnictví, společenské odpovědnosti a udržitelnosti. Věří, že udržitelnost není jen něco hezkého navíc, ale že je to pro každou firmu otázka přežití.

Martin Růžička

ředitel úseku pro dekarbonizaci, ORLEN Unipetrol
Martin Růžička, ředitel úseku pro dekarbonizaci, působí v oblasti vývoje a optimalizace ve společnosti ORLEN Unipetrol již více než 15 let, významnou část z toho na manažerských pozicích. Jeho zodpovědností jsou v současné době především udržitelné projekty, jejich rozvoj a implementace. Konkrétně se jedná o rozvoj recyklačních technologií pro zpracování odpadů a nízkoemisních technologií, například využití vodíku v dopravě a biopaliva pro konvenční kapalná paliva. Je absolventem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

Kateřina Bohuslavová

Chief Sustainability Officer a ředitelka útvaru ESG Skupiny ČEZ
Kateřina Bohuslavová řídí útvar ESG, kde prosazuje přístup k řešení otázek udržitelnosti založený na datech a vědeckých poznatcích. Skupinu ČEZ zastupuje ve Výkonném výboru Rady pro společenskou odpovědnost a udržitelnost globálního neziskového think tanku The Conference Board a v Expertním týmu pro udržitelnost Svazu průmyslu a dopravy ČR. Je členkou Vědecké rady Fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Viceprezidentkou Prezidia CBCSD je od roku 2022. Vystudovala Oxfordskou univerzitu a Univerzitu Karlovu v Praze. Nadále se vzdělává v certifikovaných kurzech exekutivního vzdělávání, např. na Berkeley Law.

Věra Babišová

zakladatelka A-Giga
Věra Babišová je zakladatelkou společnosti A-Giga, která je významným partnerem velkých společností v oblasti outsorcingu zákaznických procesů a péče o zákazníka. Už více než 10 let propojuje podnikání se sociální činností, aktivně pomáhá sociálně vyloučeným dostat se na trh práce. Vytvořený udržitelný byznys model call center ve věznicích řeší zároveň sociální problém nízké zaměstnanosti a nekvalifikovanosti vězňů a tím i vysokého rizika jejich recidivy. Po propuštění mají možnost se zaměstnat v „civilních“ call centrech. Za uvedenou činnost firma obdržela několik ocenění, včetně prestižní rakouské ceny za sociální inovaci Sozial Marie 2015.

Pavlína Louženská

zakladatelka Trendspotterky.com
Pavlína píše newsletter o nových technologiích na pavlinaspeaks.com a má konzultační agenturu a podcast o trendech Trendspotterky.com. Za poslední rok pomáhala 300+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google for Startups pro Evropu a Afriku. Pracuje pro různé VC fondy jako konzultant a scout. Založila platformu #HolkyzMarketingu, která ročně proškolí 10 000 žen a mužů.

Martina Popenková

ředitelka pro vztah s veřejností a klienty, Ipsos
Martina Popenková nastoupila do společnosti Ipsos v roce 2010 jako Account Director zodpovědná za výzkum v oblasti inovací, měření potenciálu a předpovědí prodejů, ale také projektů zabývajícími se značkou a obecnějšímu porozumění trhu. Nyní se jako Senior Client Director věnuje implementaci výsledků výzkumu do procesů firem napříč mnoha sektory. Před nástupem do společnosti Ipsos pracovala Martina několik let pro společnost Kantar ve Velké Británii

Sandra Feltham

zakladatelka Flagship Impact; prezidentka BLF
Sandra Feltham je přední expert na oblast udržitelného rozvoje a ESG v České republice. Je prezidentkou spolku Business Leaders Forum a vlastní konzultační agenturu Flagship, která se specializuje na odpovědné podnikání ve střední a východní Evropě.

O konferenci

Jistě víte, že naše konference téma udržitelnosti nejen tematicky pokrývají, ale také se snaží principy udržitelnosti maximálně řídit. Proto jsme zvolili například bezmasý catering nebo visačky se jménem na rostoucím papíru, které si účastníci mohou zasadit, a mnoho dalšího. V roce 2023 jsme si také poprvé změřili uhlíkovou stopu konference. Abychom věděli, jak jsme na tom, a mohli si nastavit odrazový můstek pro další roky. Jak měření dopadlo?